Genlab Babalık Testi

Genlab olarak uluslararasi standartlarda hizmet vermekteyiz. Her türlü taniya dayali analizlerin modern cihazlar esliginde hizli ve büyük bir titizlikle yapilan, laboratuar klinigimizde babalik testi, DNA markerleri kullanilarak %99.99 dogruluk oraninda sonuç verilmektedir. Içinizde süphe yaratan ve sizi belirsizligi düsüren bu hissi DNA babalik testi ile çocugunuzun gerçek babasi olup olmadiginizi tespit edebilirsiniz.


Babalik Testi Nasil Yapilir?

Babalik Testi yapilirken babanin ve çocugun ortak olmasi gereken DNA bölgeleri birbirleri ile karsilastirilir. Eger çocuk ile babanin analiz edilen gen bölgeleri ayni ise test edilen baba adayi çocugun gerçek babasidir. Çocuga babadan geldigi bilinen genetik bilgi, test edilen baba adayininki ile eslesmiyorsa, test edilen baba çocugun gerçek babasi degildir. Babalik test iki asamadan olusur: DNA parçalari, adli tipta kullanilan ayni elektroforetik teknik kullanilarak analiz edilerek, bir bireyin kendine has özellikleri (genetik parmak izi) kurulduktan sonra, biyoistatistik prosedür %100'e yaklasan dogruluk orani ile babalik olasiligini belirlemek için kullanilir.


Baba-Çocuk DNA testinde, sadece babadan çocuga geçmis DNA-lar belirlenmektedir. Daha fazla kesinlik saglanmasi yada süpheli durumlarda; babalik testine anneden alinan örneginde katilmasi gerekebilir. Alinan örnege baska insanlarin DNA sinin bulasma riski olasiliklarinda anne örnegi de istenebilir.Fakat bu durumla pek karsilasilmadigi için buna gerek kalmamaktadir.Baba çocuk örnegi testin kesin sonucu için yeterli olmaktadir.

genlab Örnek Numune Kabul Kurallari

  • Resmi olarak anne veya babanin izni olmalidir.
  • Testin yaptirilabilmesi için baba ve çocuk adayinin kimlik kontrollerini mutlaka yapmak durumundayiz.
  • Testinizi sadece kan veya yanak içi tükürük örnekleri ile çalisiyoruz.
  • Anne karnindan bu testi yapmamaktayiz.
  • Saç, Tirnak ve ebeveynlerin rizasi olmadan edinilen numuneleri etik bulmadigimiz için kabul edemiyoruz./li>
  • Tüm numune alim islemleriniz kimlik kontrolü ve gözetimimiz dahilinde yapilmaktadir.