Çocuk Check-Up

Çocuk Check Up Programı çocuğunuzun risk faktörleri göz önünde bulundurularak, büyük bir titizlikle planlanır.

Çocuk Check Up uygulaması, çocuğunuzun cinsiyeti ve yaşına göre farklılık gösterir. Çocuklarda yaş aralıklarına göre yapılması gereken taramalar önem taşır. Özellikle spor yapan çocuklarda kardiyak taramalar, belirli yaşlarda ortodontik diş değerlendirmeleri gibi özel taramalar Çocuk Check Up programına eklenmelidir.

Device

Çocuğunuza uygulanan düzenli check up’lar; onun sağlığını, büyümesini ve gelişmesini doktorunuzla tartışma ortamı yaratır. Bu sayede doktorunuz, çocuğunuzun sağlık geçmişini tanımak için size ve çocuğunuza sorular sorma imkanı bulur. Yıllık check up değerlendirmelerinin, aynı doktor veya doktorlar tarafından gerçekleştirilmesinde fayda vardır. Bu sayede doktorunuz geçmiş muayenelere göre çocuğunuzun sağlığındaki, büyümesindeki ve gelişmesindeki değişiklikleri daha iyi kıyaslayabilir. Ayrıca periyodik check up muayenelerinde çocuğunuzdaki gelişme, uyku, konuşma, davranış bozuklukları erken dönemde teşhis edilebilmektedir.

Check up işlemi sırasında çocuğunuz tepeden tırnağa muayene edilir. Check up dönemine uygun tahlil ve tetkikleri en uygun şartlarda yapılır. Bağışıklık ve aşılanma durumu, beslenmesi, büyüme ve gelişmesi gözden geçirilir.

Device

Check up’ın bebeklik döneminde ilk 6 ay ayda bir, ikinci altı ayda 2 ayda bir, bir yaşından sonra 3 ayda bir gerekli kontrollerin yapılması önerilir. 2 yaşından sonra 6 ayda bir, 6 ile 16 yaş arasında ise yılda bir kez normal kontrollerin yapılması gerekir.