Genlab Yurtiçi ve Yurtdışı Laboratuvar İşletmeciliği

Genlab Laboratuvarlar Group, Kıbrıs, Azerbaycan Bakü yurtdışı laboratuvar işletmeciliği yapmakla beraber, laboratuvarımızda yapılmayan testlere hastalarımızın ulaşımının sağlanması için yurtdışında yer alan, konusunda uzman merkezlere tarafımızca örnek gönderimi yapılmaktadır.

Device

Laboratuvarımızın bu konudaki temel başvuru laboratuvarı ABD’de bulunan Mayo Medikal Laboratuvarı (MML) olup, bu laboratuvar ile özel bir sözleşmemiz bulunmaktadır. Bu sayede MML’nin test listesinde bulunan 4.000’e yakın test için hastalarımıza ulaşım olanağı sağlanmaktadır. Dahası ABD’de çok farklı kurumlarda çalışılan ama MML’nin test listesinde bulunmayan 3.000 civarında test için de MML kurumumuza aracılık yapmakta ve ihtiyaç duyulan testin çalışılması mümkün olmaktadır.

Yurtdışı ilişkilerimiz MML ile sınırlı olmayıp, dünya üzerinde konularında uzman olan diğer bazı merkezlere de (Cerba Laboratuvarı-Fransa, Willink Laboratuvarı-İngiltere, vb.) örnek gönderimi yapılmaktadır.

Device

Bu hizmetimiz ile ilgili olarak uygun testin seçilmesi, örneğin alınması, örneğin ve test çalışması ile ilgili bilgilerin uygun şartlarda gönderilmesi, raporun takip edilmesi ve Türkçeye çevrilmesi tarafımızca yapılmaktadır.