40 Yaş Altı Check Up

40 yaşından küçük bir kadın için olası sağlık risklerinin belirlenmesi için planlanmış bir tarama programıdır. Hazırlanan check Up programları kişinin risk faktörleri dikkate alınarak doktorumuz tarafından tüm detaylarına dek planlanır.

Device

Check Up Programları ayrıca cinsiyete ve yaşa göre farklılık göstermektedir. Kadınlarda meme ve rahim taramaları önem taşımaktadır.

Check up taramaları sonucunda bu tür hastalıkların erken teşhisi, tedavi başarısını da artırmaktadır. Tıbbın her alanında ve her hastalığında erken farkındalık ve erken tedavi, kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testler; kan sayımı, organ fonksiyonlarını değerlendiren kan testleri (karaciğer, böbrek vb.), sedimentasyon, kolesterol ve lipid düzeyleri, tiroit (guatr) testi, hepatit (sarılık) testi, tam idrar analizi, tüm batın ultrasonografi, akciğer grafisi, elektrokardiyografi ve dışkıda kan aranmasıdır.

Device

Genlab’da, standart check-up programlarının aksine, taşıdığınız risklere göre belirlenen bir program ile daha detaylı tetkikler yaptırabilir, sağlığınız için gerekli önlemleri zaman kaybetmeden alabilirsiniz. Check-up programı sonrasında sağlığınızla ilgili tüm kayıtlar saklanır ve aile hekiminizle sağlık durumunuzun takibi için her an iletişim halinde olabilirsiniz.

Whatsapp İletişim