Genlab Su Analizleri

Başlıca Su Analizlerimiz;

 • İçme Suyu Analizleri
 • Site Su Depoları Analizi
 • Havuz ve Göl Suları Analizi
 • Tarımsal Peyzaj ve Hayvancılık Su Analizleri

 • Dünya nüfusunun hizla artmasi ile içme ve kullanma suyu ihtiyaci giderek artmaktadir. Çevre kirliligi sonucunda ise su kaynaklari gün geçtikçe kirlenmekte ve uygun kalitede su kaynaginin bulunup kullanima sunulmasi kisitli hale gelmektedir. Elverisli su kaynaklarinin bulunmasi durumunda ise aritim, dagitim ve depolanmalarindaki aksakliklar nedeniyle içme suyu kalitesi olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu durumun önlenmesi; su kaynaklarinin korunmasi, uygun bir sekilde aritilmasi, yenilenmesi sebeke dagitim hatlari ve saglikli bir sekilde depolanmasi ile mümkündür. Son yillarda önemli boyutlara varan çevre kirliligi olgusu, su kaynaklarinin kullaniminin sadece nicelik degil niteligi dikkate alinmasi gerekliligini ortaya çikarmistir; dolayisiyla yararlanilabilir su potansiyeli, suyun miktari ile birlikte kalitesini de ifade etmektedir. Suyun niceligi ile birlikte niteliginin de bilinmesi, düzenli kontrol edilmesi zorunludur. Bu baglamda, insani amaçli tüketilen sularin standartlara ve mevzuata göre tasimasi gereken kriterleri, sularin içerisinde istenmeyen kimyasal kirleticileri, toksik maddeleri ve mikroorganizmalarin neler oldugunu ögrenerek tedbirlerinizi almamiz gerekir.


  genlab laboratuvar group, ülkemizin yeralti ve yer üstü su kaynaklarinin her türlü kullanim amaciyla korunmasi, en uygun sekilde kullaniminin saglanmasi, kirlenmesinin önlenmesi ve mevcut kirliliklerin azaltilmasi amaci ile yürürlüge konmus mevzuatlara uygun olarak su, atik su, yüzey suyu, deniz suyu ve havuz suyu analizlerini test etmektedir.


  Konusunda uzman personel kadromuz, güncel uluslararasi standartlari destekleyen son teknoloji cihaz alt yapimiz ile klasik yöntemler ve Aletli analiz yöntemleri (Spektroskopik, Kromotografik, Eloktrolit, Nefolometrik, v.b.), kullanarak su, atik su, deniz suyu, yüzey suyu, yer alti suyu ve havuz suyu numuneleri için tüm parametrelerde ilgili mevzuat sinir degerleri karsilanmaktadir.Numuneler profesyonel personellerimiz tarafindan standartlara uygun olarak alinmakta ve standartlara uygun olarak laboratuvara tasinmaktadir. Numuneler alindigi gün analize kabul edilmekte ve ortalama 4-6 is günü içerisinde analizleri tamamlanmaktadir. Çevre ve Sehircilik Bakanligi ile Orman ve Su Isleri Bakanligi tarafindan alici ortam, evsel ve endüstriyel nitelikli tesislere yönelik yayinlanan tüm yönetmelikler, genelge ve tebliglerde geçen tüm analiz parametreleri laboratuvarimizda gerçeklestirilmektedir.

  Kimyasal Oksijen Ihtiyaci (KOI) Tayini Sülfür Tayini Sıcaklık Tayini
  Yag ve Gres Tayini Sülfür Tayini Renk Tayini
  Toplam Kjeldahl Azotu Tayini Sülfat Tayini Toplam Çözünmüs Kati Madde Tayini
  Klorür Tayini Fenol Tayini Çökebilen Kati Madde Tayini
  pH Tayini Krom +6 Tayini Silisyum Tayini
  Toplam Askida Kati Madde Tayini Toplam Krom Tayini Florür Tayini
  Amonyak/Amonyum Azotu Tayini Iletkenlik Tayini Toplam Azot Tayini
  Serbest Klor ve Toplam Klor Tayini Tuzluluk Tayini Nitrat Tayini
  Deterjan (mBAS) Tayini Sodyum Absorpsiyon Orani (SAR) Fenollerin Tayini
  Ortofosfat Tayini Mineral Yaglar ve Türevleri Bulaniklik Tayini
  Toplam Fosfor Tayini Hidrokarbonlar Toplam ve Serbest Siyanür Tayini
  Biyokimyasal Oksijen Ihtiyaci (BOI) Katran ve Petrol Kökenli Yaglar Balik Biyo Deneyi – (ZSF) Tayini
  Çözünmüs Oksijen Tayini Organoklorlu Pestisitlerin Tayini Renk Tayini
  Klorofil-a Tayini Organofosforlu Pestisitlerin Tayini Organik Azot Tayini
  Alkalinite Tayini Karbamatli Pestisitlerin Tayini Hidrazin Tayini
  Toplam Sertlik Tayini Poli Aromatik Hidrokarbonlar (PAHs) Toplam Organik Karbon (TOC)
  Fekal Streptekok Tayini Toplam Koliform Tayini Çözünmüs Organik Karbon (DOC)
  Salmonella Tayini Fekal Koliform Tayini Uçucu Organik Bilesikler (VOCs ) Tayini
  Metaller Için Ön Islemler ve Çözünmüs ve Toplam Metal Tayini (ICP/MS ile) (Ag, Al, As, Au, B, Ba, Be, Bi, Ca, Cd, Ce, Co, Cr, Cs, Cu, Dy, Er, Eu, Ga, Gd, Ge, Hf, Ho, In, Ir, K, La, Li, Lu, Mg, Mn, Mo, Na, Nd, Ni, P, Pb, Pd, Pr, Pt , Rb, Re, Rh, Ru, S, Sb, Sc, Si, Se, Sm, Sn, Sr, Tb, Te, Th, Tl, Tm, U, V, W, Y, Yb, Zn, Zr)

  Bu program hakkında detaylı bilgi için web sayfamız üzerindeki iletişim formu yada 0216 363 6162 (Pbx) müşteri hizmetlerimizden, iletişime geçebilirsiniz.