Mineraller

Sağlıklı ve dengeli bir beslenme rutini her zaman en ideal olan seçenektir ama bu dengeli beslenmenin içinde özellikle kadınlar için bir takım vitamin kombinasyonları daha önemlidir. Bunları dengeli beslendiğiniz sürece yediklerinizden alabilirsiniz ancak alamadığınız zamanlar da vitamin haplarından faydalanabilirsiniz.

Device

Mineraller, vücudun kendi tarafından yapamadığı, ancak vücudun sağlıklı kalabilmesi açısından önemli maddelerdendir. Mineraller, bireyin sağlıklı bir vücuda sahip olmasında ve fit kalmasında etkili olabilirler. Mineraller, vitaminlerle birliktelik kurarak onların daha sağlıklı şekilde vücut için işe yaramasına destek olurlar.

Device

Mineraller, sağlıklı yaşam için ihmal edilmemesi gereken, vücudun fonksiyonlarını sürdürmesi için hayati öneme sahip inorganik maddelerdir. Sağlığımız için çok önemli 15’ten fazla mineral vardır. Çoğunlukla, vitaminlerin en ihtiyaç duyulan bölgeye ulaşmalarını sağlarlar. Hücre korunması ve sağlıklı dişler, kemik, cilt yapısı için önemli olan mineraller, kan basıncı, kalp ritmi, kas fonksiyonları, vücuttaki sıvı dengesi, üremede de önemli roller oynarlar.

Özellikle çinko, demir, kalsiyum, magnezyum ve potasyum eksikliği ciddi sırunlara yol açabilir. Genlab'da yapacaığnız testle, hangi mineralin eksik olduğunu öğrenebilir ve doğru bir planlamayla minarel eksikliğine çözüm bulabilirsiniz.